Zamiast epidemii od dziś mamy stan zagrożenia epidemicznego

Dziennikarz , 16 maja 2022

Zamiast epidemii od dziś mamy stan zagrożenia epidemicznego.

To wynik analizy danych i tego, co dzieje się w polskich szpitalach – wskazał w wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej minister zdrowia. Według Adama Niedzielskiego pokazują one, że maleje liczba zdiagnozowanych przypadków COVID-19 oraz hospitalizacji. Obowiązujący od dzisiaj stan zagrożenia epidemicznego ma zostać utrzymany co najmniej do września. Nie wprowadza  zmian w głównych przepisach prawa pracy. Nadal obowiązują regulacje dotyczące m.in. wykonywania pracy zdalnej, kierowania pracowników na zaległy urlop i na okresowe badania lekarskie. Przypomnę, że większość obostrzeń została zniesiona wcześniej, w tym m.in. kierowanie na izolację i kwarantannę z powodu choroby COVID-19 lub kontaktu z chorym. Nie ma już obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, z wyjątkiem budynków, w których prowadzona jest działalność lecznicza oraz aptek. Szczepienia medyków przeciw COVID-19 pozostały obowiązkowe.

Od dzisiaj nie ma już jednak pełnomocnika rządu do spraw narodowego programu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: