4 medale dla polskich żeglarzy na Otwartych Mistrzostwach Świata w Portugalii

Dziennikarz , 23 października 2023

fot. PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë, 23.10.2023, 15:55

4 złote medale przywieźli żeglarze z niepełnosprawnościami z Otwartych Mistrzostw Świata w Portugalii.

4 złote medale polskich żeglarzy z niepełnosprawnościami w Otwartych Mistrzostwach Świata klasy Hansa.
Regaty rozegrano w Portugalii. Otwarta formuła oznacza, że startowali w niej także żeglarze pełnosprawni. Po złoto pewnie sięgnął  wielokrotny mistrz świata i Europy Piotr Cichocki, sam oraz w duecie z żoną Joanną. W klasie Hansa 303 single spisała się też Olga Górnaś – Grudzień, zdobywając złoto wśród kobiet i szóste miejsce w  klasyfikacji Open. Debiut jak marzenie w klasie Hansa 2.3 zaliczył Andrzej Bury. – Jeszcze żadna drużyna nie wywalczyła czterech złotych medali – podkreśla Grzegorz Prokopowicz, trener Kadry Narodowej PZŻ żeglarzy z niepełnosprawnościami. Radość jest podwójna, bo warunki były trudne – od słabego wiatru po sztorm.

To kolejny sukces polskich żeglarzy z niepełnosprawnościami w tym roku. Na mistrzostwach świata w Hadze Piotr Cichocki zdobył złoto, Olga Górnaś-Grudzień srebro. Podobny wynik osiągnęli też na Mistrzostwach Europy, dodatkowo zostając mistrzami w klasie Hansa 303 double.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: