„Nam na pewno jest najbliżej do życia” – Anna Jochim Labuda z Hospicjum im. św. o. Pio

Dziennikarz , 23 października 2023

fot. Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio
Klëka Radia Kaszëbë, 23.10.2023, 16:55

Puckie Hospicjum otworzyło filię w Choczewie

– Nam na pewno jest najbliżej do życia – mówiła na naszej antenie Anna Jochim Labuda z Puckiego Hospicjum. A do opieki paliatywnej mają teraz bliżej mieszkańcy gminy Choczewo, dzięki otwarciu filii puckiej placówki.

Biuro hospicjum mieści się w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Choczewie, na 1. piętrze. Początkowo będzie otwarte w piątki, w godzinach 16:00 – 17:00. Jest tu wypożyczalnia sprzętu. Można też porozmawiać ze specjalistką opieki paliatywnej o tym, co można zrobić dla chorego czy osoby niesamodzielnej. –

Jesteśmy też w Luzinie i chcemy otwierać kolejne filie – zapewniała dyrektor Puckiego Hospicjum. Jest jeden warunek. Potrzeba specjalistów: lekarzy, pielęgniarek, psychologów i fizjoterapeutów.

Puckie Hospicjum szykuje się teraz do kwesty w powiatach puckim i wejherowskim w związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych. Wolontariusze będą rozdawać znicze na cmentarzach i przy kościołach.

Rozmowy o działalności placówki można jeszcze posłuchać na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: