ZKM Gdynia wraca do „szkolnych” rozkładów jazdy

Dziennikarz , 7 maja 2020

Komunikacja miejska w Gdyni od poniedziałku będzie działać tak jak w dni nauki szkolnej. Wyjątkiem będą dwie typowo szkolne linie, które nie zostaną uruchomione – to 265 w gminie Kosakowo i 244 w Sopocie.

„Szkolny” rozkład będzie obowiązywał w ZKM Gdynia w dni powszednie. Jest w nim większa liczba kursów na niektórych liniach niż okresie wakacji. Ma to znaczenie przy obowiązujących limitach – autobusy i trolejbusy mogą zabierać liczbę pasażerów odpowiadającą około 15 procent pojemności nominalnej.

Zmiany wprowadzone będą od 11 maja z uwagi na wynikającą z przepisów konieczność zaplanowania grafików kierowców z pewnym wyprzedzeniem. W okresie przejściowym, by zapewnić obsługę wszystkich podróżnych, do jutra „bisowanych” będzie więcej kursów. Dotyczy to także godzin międzyszczytowych, z których w ostatnich dniach korzysta więcej seniorów – zarówno w drodze na zakupy, jak i na działki. Właśnie w rejonach działek odnotowano bardzo duży wzrost popytu poza godzinami szczytów.

Przypomnę, że ZKM Gdynia zwiększył do piątku dostępność punktów sprzedaży biletów okresowych – w związku z obowiązującą od początku miesiąca nową taryfą opłat.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: