Żołnierze będą uczyć kobiety samoobrony w nowej akcji MON

Dziennikarz , 22 maja 2023

fot. www.wojsko-polskie.pl

Weekendowe, bezpłatne treningi samoobrony dla kobiet – to nowa propozycja Ministerstwa Obrony Narodowej. Przyjmowane są zapisy, a najbliższe zajęcia odbędą się już w tę sobotę i niedzielę, m.in. w Kościerzynie.

Jak ogłosiło MON, szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w wybrane weekendy wiosną i latem. Organizowane będą w parkach miejskich, na plażach czy w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski. Skierowane są do dorosłych kobiet. Będą mogły się nauczyć jak mają się zachować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu, zwłaszcza gdy spotkają się z przemocą fizyczną. Będą też miały okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżą praktyczną wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy.

Pierwsze treningi odbędą się w ten weekend w 16 miejscowościach, w tym w Kościerzynie. W kolejnych terminach na liście jest na przykład Ustka, Malbork, Człuchów, Władysławowo, Wejherowo i Kobylnica. Po szczegóły odsyłam na stronę wojsko-polskie.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: