Zwiększą turystyczny potencjał Dworów i Pałaców

Dziennikarz , 23 stycznia 2019

Zabytkowe obiekty będą oferowały ciekawe wydarzenia i zostaną objęte działaniami promocyjnymi – mowa o projekcie Dwory i Pałace Południowego Bałtyku. Ze środków europejskich na ten cel skorzysta 13 podmiotów z pięciu krajów – Polski, Niemiec, Szwecji, Litwy i Danii.

– Inicjatywa jest dla nas ważna, ponieważ mamy prawdziwy skarbiec dworów i pałaców, o istnieniu których często sami okoliczni mieszkańcy nie mają pojęcia – mówił w audycji Dzień Dobry Kaszuby koordynator projektu Radosław Kamiński.

Nie wszystkie dwory są jednak dostępne dla zwiedzających. Projekt może zachęcić potencjalnych inwestorów lub właścicieli, by udostępnili zabytkowe budynki, na przykład jako przestrzeń hotelową. Ważne działania, które podjęte zostaną w ramach projektu to między innymi, wzorem Meklemburgii i Pomorza Przedniego – organizacja Festiwalu Dworów i Pałaców. Tego dnia w różnych obiektach odbywać się będą wydarzenia kulturalne. Pierwsza edycja odbędzie się w dwóch pierwszych dniach czerwca. Do rodzin skierowane będzie trójjęzyczne wydanie oferty zbiorowej dworów i pałaców. Do hobbystów poszukiwania skarbów przygotujemy coś wyjątkowego – przekonuje Radosław Kamiński.

Inicjatywy związane z projektem Dworów i Pałaców Południowego Bałtyku odbywać się będą przez 3 lata. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o kaszubskiej wiosce, na terenie której mieściły się aż 4 dwory i poznać inne ciekawostki, odsyłam do rozmowy z porannym gościem na stronę radiokaszebe.pl.

Klëka Radia Kaszëbë, 23.01.2019 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: