Szkoły i uczelnie zamknięte na dwa tygodnie

Dziennikarz , 11 marca 2020

Placówki oświatowe i szkoły wyższe będą zamknięte na dwa tygodnie – poinformował premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Powodem jest rozprzestrzenianie się koronawirusa. Z tego powodu niedostępne będą też wszystkie placówki kultury, w tym kina i muzea.

Jak podaje portal TVP Parlament za szefem rządu – w Polsce zarejestrowano 25, a prawdopodobnie już 26 przypadków, stąd działania mające spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Placówki oświatowe i uczelnie mają być zamknięte na dwa tygodnie od poniedziałku, jednak już od jutra mają zrezygnować z prowadzenia zajęć. Jutro i pojutrze nauczyciele będą pełnić dyżury w przedszkolach i szkołach podstawowych, by zająć się dziećmi którym rodzice nie zdążą zorganizować opieki.

Przypomnę, że wczoraj po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego zdecydowano o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Koronawirus wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist

Background