Na świeżym powietrzu – bez maseczek

Dziennikarz , 29 maja 2020

Na świeżym powietrzu będziemy mogli od jutra spacerować bez maseczek – ale pod warunkiem zachowania dwóch metrów odległości od innych osób. Na zachowywanie dystansu społecznego zwrócono uwagę w państwowym serwisie gov.pl.

W zakładce dotyczącej epidemii koronawirusa zebrane są m.in. informacje dla pacjentów, przedsiębiorców, seniorów oraz aktualne zasady i zalecenia. W czwartym etapie łagodzenia obostrzeń w tę sobotę zniesiony będzie obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej. Jest jednak zastrzeżenie o utrzymywaniu 2-metrowego odstępu od innych osób.

Jeśli nie jesteśmy w stanie wypełnić tego warunku – na przykład na zatłoczonym chodniku – wtedy trzeba założyć maseczkę czy inną osłonę. Z obowiązku utrzymania 2-metrowego dystansu społecznego wyłączeni są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki – czyli do 13. roku życia oraz osoby wspólnie mieszkające, niepełnosprawne i zasłaniające nos i usta – czytamy na gov.pl.

Mimo łagodzenia restrykcji nadal trzeba będzie zasłaniać usta i nos w autobusach, tramwajach, sklepach, urzędach i kościołach, a także w kinach i teatrach oraz salonach masażu i tatuażu.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist

Background