Wybory do parlamentu wygrał PiS – cząstkowe wyniki

Dziennikarz , 14 października 2019

Klëka Radia Kaszëbë 14.10.2019 08:55

Wybory do parlamentu wygrał PiS – wynika z cząstkowych wyników opublikowanych przez PKW. Według sondaży zaś frekwencja wczoraj była rekordowa.

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki z 82% komisji obwodowych. W wyborach do Sejmu prowadzi PiS, który zdobył ponad 45% głosów. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska z 26 %-owym poparciem, a na trzecim Lewica z 12%. Próg wyborczy przekroczył też PSL z niespełna 9% i Konfederacja z blisko 7%. W wyborach do Senatu PiS także ma ponad 45%, Koalicja 33%, a PSL niecałe 5,5 %.

Zarówno według cząstkowych wyników jak i sondaży frekwencja w tych wyborach parlamentarnych może być rekordowa.

AKTUALIZACJA:
44,38 % – to wynik Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu z 91 % komisji obwodowych. Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI ma prawie 26,5 %, Sojusz Lewicy Demokratycznej nieco ponad 12 %, PSL ponad 8,5 % oraz Konfederacja Wolność i Niepodległość prawie 6,8 %.

Według niepełnych jeszcze wyników PiS największe poparcie zyskała w południowo – wschodniej części kraju, Koalicja natomiast najwięcej zwolenników ma w Warszawie, Poznaniu i w północno – zachodnich województwach. SLD ponad 20% poparcie osiągnął w Łodzi i Katowicach.

W wyborach do Senatu PKW opublikowała dane z 93% komisji obwodowych. PiS ma w nich nieco ponad 45% głosów, Koalicja blisko 35%. Próg wyborczy przekroczył też PSL zyskując ponad 5,5 % głosów.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist

Background