W Rumi na Błoniach Janowskich pierwsze ścieżki dla spacerowiczów

Dziennikarz , 10 stycznia 2022

foto: Urząd Miasta Rumia
Klëka Radia Kaszëbë, 10.01.2022, 08:55

W Rumi na Błoniach Janowskich wybudowane zostaną pierwsze ścieżki. Będą to drogi techniczne do ujęć wody, ale plany zagospodarowania terenu na cele rekreacyjne pozostają niezmienne – poinformował Urząd Miasta.

Chodzi o zieloną przestrzeń między ulicami: Pomorską, Gdańską i linią drzew na granicy zabudowy wielorodzinnej. Miasto nie uzyskało wcześniej zgody na budowę traktu będącego przedłużeniem ulicy Błoni Janowskich. – Jest jednak porozumienie z PEWIK, by drogi techniczne były też odpowiednie dla spacerowiczów – mówi burmistrz Rumi Michał Pasieczny. Gdyński PEWiK wykona szkielet układu komunikacyjnego. Miejski samorząd dopasuje doń kolejne etapy urządzania parku na Błoniach Janowskich. Liczy też na pozyskanie dofinansowania w ramach „Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”.

Część Błoni mają zagospodarować firmy w ramach swoich inwestycji w rejonie osiedli w porozumieniu z miejskim samorządem Rumi. Natomiast wstępny harmonogram przedsięwzięcia PEWiK to wykonanie projektu i uzyskanie pozwoleń do końca roku i niezwłoczne rozpoczęcie robót.

Tagi

Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist