12 projektów ma szansę na realizację – w Rumi przypominają o głosowaniu w Budżecie Obywatelskim

Dziennikarz , 14 września 2023

fot. Miasto Rumia
Klëka Radia Kaszëbë, 13.09.2023, 16:55

– Mieszkańcy Rumi są stali w uczuciach, więc te projekty są podobne do poprzednich- mówi Ariel Sinicki o tegorocznych propozycjach do Budżetu Obywatelskiego. Rozpoczęło się już głosowanie na faworytów.

Wybierać można wśród 33-ch pozycji. Podobnie jak w ubiegłych latach są wśród nich drobne inwestycje, pomysły na aktywne i twórcze spędzanie czasu oraz wzbogacenie miejskiej zieleni. – Ta forma konsultacji społecznych odbywa się w Rumi po raz dziewiąty – przypomniał na naszej antenie zastępca burmistrza.

Głosować można za pomocą elektronicznego formularza. Można też skorzystać z wersji papierowej i wrzucić kartę do jednej z urn – w Urzędzie Miasta, Stacji Kultura, Bibliotece Janowo, Miejskim Domu Kultury i w mobilnych punktach.

Każdy, kto oświadczy, że jest mieszkańcem Rumi, może oddać głos na maksymalnie trzy projekty – po jednym z każdej kategorii. Termin upłynie 25 września. Rozmowy posłuchacie na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: