22 pieśni religijne znalazły się na nowej płycie „Wiedno z Bògã”

Dziennikarz , 18 grudnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 18.12.2020 12:55

Nowe pieśni religijne znalazły się na wydanej właśnie płycie „Wiedno z Bògã”. Jej wydawcą jest Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Baninie.

Na płycie znalazły się 22 utwory. Teksty napisał Eugeniusz Pryczkowski, a muzykę najbardziej znani kompozytorzy Kaszub: Jerzy Stachurski, Tomasz Fopke, Tadeusz Dargacz, Wacław Kirkowski i Tadeusz Korthals. Wykonawcą pieśni jest Weronika Ceynowa. Jak mówi – są to pieśni maryjne, ale też np. adwentowe, bożonarodzeniowe czy wielkanocne. To trzecia, solowa płyta Weroniki. Wcześniej ukazały się „Dwie stegnë” oraz z kolędami „Żegnôj swiat całi”. Do powstania tego wydawnictwa przyczyniła się izolacja związana z pandemią koronawirusa.

Płytę „Wiedno z Bògã” oddział ZKP w Baninie zrealizowano dzięki dotacji Narodowego Centrum Kultury oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy współpracy Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: