30 lipca-1 sierpnia: szykuje się wietrzny i słoneczny weekend

Dziennikarz , 29 lipca 2021

Prognoza dla surferów: 30 lipca 2021

Wszystkie znaki na niebie, ziemi i nawet podobno u górali świadczą, że piątek będzie wietrzny i słoneczny. Pogoda po prostu idealna. Wiatru i słońca nie powinno też zabraknąć w niedzielę. Sobota będzie mniej wietrzna, ale nadal słoneczna.

Spodziewamy się około 20 węzłów z SW. Dodajmy do tego szczyt sezonu oraz wysokie temperatury i nieuchronnie wychodzi, że oprócz idealnych warunków do surfingu na zatoce i plażowania się od strony morskiej przez weekend na drogach, plażach i na wodzie będzie tłoczno. Uważajcie na siebie, bo o stłuczkę czy nieporozumienie będzie bardzo łatwo. 

A jak wygląda te 20 węzłów wiatru: otóż cały zatokowy brzeg będzie pokryty rozłożonym sprzętem. Latawce będą mocno hałasować i od czasu do czasu rozbijać się. Początkujący windsurferzy bez trapezów poddadzą się, a zaawansowani będą robić spin-loop’y. Rowerzyści z trudem pojadą pod wiatr, podczas gdy z wiatrem wcale nie będą musieli pedałować.

www.pogodna.augustyna.pl


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: