80 mln zł unijnego dofinansowania otrzymają samorządy działające w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Lęborka

Dziennikarz , 17 maja 2023

FOT. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Klëka Radia Kaszëbë17.05.2023, 08:55

Rekultywacja jeziora Lubowidzkiego – to jeden z celów. na który chcą wydać unijne dofinansowanie w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Lębork. Działające w nim samorządy będą miały w sumie do dyspozycji 80 mln zł.

Pieniądze z nowej, unijnej perspektywy podzielił między 9 MOF zarząd naszego województwa.
To kontynuacja tak zwanych Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Dzięki nim w Lęborku powstał m.in. węzeł przesiadkowy. – Tym razem pieniądze można przeznaczyć na przykład na bioróżnorodność – mówi sekretarz w Urzędzie Miasta Marian Kurzydło. Oprócz bioróżnorodności Miejskie Obszary Funkcjonalne mogą wziąć na warsztat m.in. ochronę klimatu, mobilność miejską, wsparcie migrantów czy usługi społeczne.

W Lęborku myślą o szlaku ścieżek rowerowych, zakupie autobusów oraz sprzętu do szpitala i ośrodków zdrowia. Lęborski MOF składa się z terenów miasta Lęborka oraz gmin: Łęczyce i Nowa Wieś Lęborska. Takich obszarów w naszym województwie jest 9. Działające w nich samorządy mają teraz do dyspozycji w sumie 343 mln euro. To między innymi MOF Bytów, Chojnice-Człuchów czy Kościerzyna. Największy z nich, Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, otrzyma 177 mln euro.

FOT. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: