Agencja Rozwoju Pomorza przyznaje środki na badania

Dziennikarz , 8 lutego 2019

Mali i średni przedsiębiorcy oraz duże firmy mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów badawczych do Agencji Rozwoju Pomorza. Firmy i jednostki naukowe mogą pozyskać dofinansowanie m.in. na realizację badań przemysłowych.

i prac rozwojowych, wsparcie procesów zabezpieczenia i ochrony własności intelektualnej dla własnych rozwiązań technicznych. Dotacje będzie można wykorzystać na zakup i dostosowanie do wdrożenia wyników prac B+R oraz praw do własności intelektualnej, w tym patentów, licencji, know-how lub innej nieopatentowanej wiedzy technicznej związanej z wprowadzeniem na rynek produktu lub usługi. Mówiąc prościej, nawet jeżeli jesteśmy małym graczem na rynku, ale mamy pomysł, który trzeba przebadać pod kątem użyteczności, możemy sfinansować takie badania – wyjaśniała na naszej antenie Karolina Piekarska, kierownik sekcji kontraktowania Agencji Rozwoju Pomorza.

Konkurs obejmuje cztery obszary gospodarki, które zostały wskazane przez samych przedsiębiorców, jako potrzebujące nowych rozwiązań i ważnych dla regionu.

Agencja Rozwoju Pomorza w ramach unijnego finansowania rozdysponuje sto milionów złotych. Nie ma dolnej ani górnej granicy wnioskowanej kwoty. Odpowiednie dokumenty możemy złożyć w Agencji Rozwoju Pomorza od poniedziałku do piątku do godziny 15:00, więcej informacji na stronie www.arp.gda.pl

Dobri Dzéń Kaszëbë, 08.02.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: