Apel pamięci i koncert dla uczczenia pomordowanych na Pomorzu

Dziennikarz , 27 września 2023

fot. Muzeum Piaśnickie w Wejherowie
Klëka Radia Kaszëbë, 27.09.2023, 07:55

Apel pamięci i koncert Orkiestry Filharmonii Narodowej. Tak w Wejherowie w poniedziałek obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej 1939 roku.

– Chcemy uczcić tych, których zabito bo budowali drugą Rzeczpospolitą – mówi Teresa Patsidis z Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie. Przypomina, że Niemcy przeprowadzali egzekucje zanim na dobre rozpoczęła się druga wojna światowa. Najwięcej ich było na Pomorzu, gdzie zamordowano około 30. tysięcy osób. Uroczystości odbędą się 2 października. Główna część rozpocznie się o 14:00 przed Muzeum Piaśnickim w Wejherowie. Poprzedzi ją złożenie kwiatów na grobach w Piaśnicy oraz msza święta o 12:30 w Kościele pw. Chrystusa Króla i błogosławionej Siostry Alicji Kotowskiej. Po południu będzie też uroczysty koncert w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Koncert odbędzie się w poniedziałek o 16:00.

Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba zarezerwować sobie wejściówkę. Wystarczy zadzwonić albo napisać maila do Muzeum Piaśnickiego.

fot. Muzeum Piaśnickie w Wejherowie
fot. Muzeum Piaśnickie w Wejherowie

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: