Kitesurferzy nie zdobyli przepustki na igrzyska w Paryżu

Dziennikarz , 27 września 2023

fot. PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë, 27.09.2023, 08:55

Dobry występ kitesurferów na mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie Formula Kite. Troje uplasowało się w pierwszej dziesiątce. Brak medali oznacza jednak, że nie udało się wywalczyć kwalifikacji do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich.

Na 7 miejscu rywalizację zakończyła Julia Damasiewicz. Wyższość rywalek musiała uznać w półfinale. Jak wyjaśnia – w trakcie oswajała się z nowym sprzętem, który otrzymała dwa tygodnie przed regatami. Zadowolony z występu w angielskim Portsmouth jest Jan Marciniak. Awansował do serii medalowej i zdobył 9. miejsce, choć był to jego debiut na zawodach tej rangi. W pierwszej dziesiątce na mistrzostwach Europy był także Maks Żakowski.

W olimpijskiej konkurencji Formula Kite Polska nadal nie ma zagwarantowanego startu na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Ostatnia szansa na jego wywalczenie będzie w kwietniu przyszłego roku.

fot. PZŻ
fot. PZŻ

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: