Current track

Title

Artist

Będzie gdzie wypocząć i zaparkować auto – w Lęborku rozpoczęła się rewitalizacja parku przy dworcu

Dziennikarz , 5 września 2023

fot. Miasto Lębork
Klëka Radia Kaszëbë, 05.09.2023, 15:55

– To będzie naprawdę efekt “wow” – mówi Witold Namyślak o zmianach w parku przy dworcu. Zmieni się nie tylko zielony teren wokół stawu ale też i jego otoczenie.

– Rewitalizacja ma uczynić z Parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich nową wizytówkę miasta – opisywał na naszej antenie burmistrz Lęborka.

Zamiast schodów będzie łagodny podjazd, na stawie platforma widokowa i fontanna, do tego ścieżki i ławeczki otoczone przez nową zieleń. W sąsiedztwie, w tzw. budynkach socjalnych, trzeba zadbać o dachy, elewacje i klatki schodowe. Kończy się natomiast przebudowa ulicy Sienkiewicza, która będzie teraz jednokierunkowa z wyjazdem w ulicę Wojska Polskiego.

Więcej zieleni i miejsc postojowych będzie też na ulicy Grunwaldzkiej. Wszystkie zmiany w parku im. Kaczyńskich mają być zakończone w sierpniu przyszłego roku. Rozmowy z burmistrzem Lęborka posłuchacie na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist