Budowa węzła integracyjnego Janowo.

Dziennikarz , 30 marca 2020

foto: rumia.eu

Klëka Radia Kaszëbë 30.03.2020 07:55

W Rumi rozpoczęła się budowa węzła integracyjnego Janowo.

Jak poinformował wykonawca – firma Budimex – przebudowa instalacji podziemnych na ulicy Oliwskiej i Łużyckiej potrwa około dwóch miesięcy. Po wakacjach prace przeniosą się na Drogę Krajową nr 6 gdzie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. W maksymalnym nasileniu na budowie węzła będzie pracować blisko sto osób.

Największym wyzwaniem jest budowa tunelu pod 4 torami kolejowymi i peronem przystanku Rumia Janowo. Będzie w nim przebiegać ulica oraz ciąg pieszy i rowerowy. Projekt przewiduje też budowę parkingów po obu stronach torów oraz wiat i zatok autobusowych, kładek dla pieszych i udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Celem budowy węzła jest połączenie dzielnicy Janowo z drogą przelotową i zmniejszenie korków w centrum miasta oraz integracja różnych środków transportu – tak był łatwiej było korzystać ze środków komunikacji zbiorowej. W Rumi potrzeba na to ponad 60-u mln zł. Całość ma być gotowa we wrześniu 2022 roku.

Tagi

Głosy słuchaczy
  1. Layla   On   1 kwietnia 2020 at 18:28

    Szukam kontaktu z ludzmi ,którym wyburzono domy ,interesuje mnie wysokość odszkodowań,ponieważ zabrano nam ziemie przy garażach ,a o kasie wszyscy nabrali wody w usta…

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: