“Bursztynowy Pasaż” uruchomił nabory w trzech konkursach o dofinansowanie
Dziennikarz S. Bartosik, 21 października 2025

Czasu na składanie wniosków będzie o 9 dni więcej niż pierwotnie ogłaszano. Nowy termin to 14. listopada. Organizacje pozarządowe mogą otrzymać wsparcie na swoje pomysły dotyczące aktywizacji seniorów po 60 oraz młodych do 25 roku życia
Do wzięcia jest od 50. do 60. tys. zł, nawet do 90% kosztów kwalifikowalnych. Pozostałe dwa konkursy dotyczą zakładania i rozwoju firmy w branży usług czasu wolnego oraz produkcji i sprzedaży lokalnych produktów spożywczych. Na podjęcie działalności gospodarczej jest maksymalnie 50 tys. zł, na jej rozwój do trzech razy więcej.
W “Bursztynowym Pasażu” zaznaczają, że wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Swoim zasięgiem stowarzyszenie obejmuje wszystkie gminy wiejskie powiatu lęborskiego i Łebę oraz trzy gminy z powiatu wejherowskiego: Choczewo, Gniewino i Wejherowo.