Bytów. Nabór wniosków do gminnego programu wymiany pieców

Dziennikarz , 27 stycznia 2020

W trosce o czystsze powietrze – w Bytowie rozpoczął się gminny program wymiany pieców. Pozyskać w nim można finansowe wsparcie na wymianę źródła ciepła zasilanego paliwem stałym.

Pomoc udzielana jest w formie dotacji celowej. Wyniesie połowę rzeczywistych kosztów kwalifikowalnych, są jednak limity. Na przykład na kotły opalane gazem, olejem opałowym lub na biomasę jest 4 tys zł na wymianę jednego źródła ciepła zasilającego pojedynczego odbiorcę. Dla budynku dwu i trzylokalowego to odpowiednio 7 i 10 tys zł, a dla powyżej trzech lokali 15 tys zł. Wsparcie można otrzymać także na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz wymianę pieca na pompę ciepła czy elektryczne urządzenia grzewcze.

Program będzie wieloletnim przedsięwzięciem wspierającym wymianę źródeł ciepła na terenie gminy Bytów. W bieżącym roku budżetowym przeznaczono nań 400 tys zł. Nabór wniosków będzie trwał do wyczerpania środków finansowych, nie dłużej jednak niż do 2 marca.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: