„Co można ulepszyć, w jaki sposób i co będzie priorytetem” – o powstającym Planie Zrównoważonej Mobilności mówi Maciej Jendryczka

Dziennikarz , 6 marca 2023

Klëka Radia Kaszëbë, 06.03.2023, 15:55

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot rozpoczyna drugą turę konsultacji społecznych.

Na spotkaniach on-line można podpowiedzieć rozwiązania, dzięki którym codzienne podróże będą szybsze, komfortowe i przyjazne środowisku. W planie będzie też zbiór działań dla każdej gminy z osobna. Po przyjęciu go w formie uchwały będzie podstawą do ubiegania się o unijne fundusze. Oprócz rozwiązań metropolitalnych warto więc też rozmawiać o drobnych działaniach, bo one też mogą wiele zmienić. Spotkań on-line będzie w sumie dziewięć. Na przykład jutro na celowniku będzie powiat kartuski, w czwartek lęborski. Cykl zakończą 23 i 24 marca konsultacje dla mieszkańców powiatów: wejherowskiego i puckiego.

By do nich dołączyć wystarczy kliknąć w link na stronie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, a rozmowy można jeszcze posłuchać na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: