Młodzi dla młodych organizują na Uniwersytecie Gdańskim Uczniowską Konferencję Praw Człowieka

Dziennikarz , 6 marca 2023

fot. Uniwersytet Gdański
Klëka Radia Kaszëbë, 06.03.2023, 14:55

Okazja do rozmowy o prawach człowieka i udziału w symulacji rozprawy sądowej 8 marca na Uniwersytecie Gdańskim. Tam odbędzie się konferencja pod hasłem “Młodzi bez tabu”.

To bardzo ważne dla nas wydarzenie – mówi Igor Dorawa, uczeń 14 LO w Gdańsku i sekretarz w Młodzieżowej Radzie Miasta Gdańska. Debatę organizuje wspólnie z uczniami swojej szkoły i 3 LO w Sopocie. W spotkaniu weźmie udział zastępca prezydenta Gdańska Monika Chabior. Będzie też panel dyskusyjny z prawnikami oraz nowość – symulacja rozprawy sądowej, w której uczniowie będą wcielać się w role pokrzywdzonych, oskarżonych, świadków, obrońców i sędziego.

Na rozprawie młodzież chce poruszyć wątki dotyczące mowy nienawiści, hejtu, czy dyskryminacji ze względu na rasę. Trzecia uczniowska konferencja Młodzi bez tabu odbędzie się 8 marca w godzinach 10.00 – 12.30 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: