Działa już infolinia w sprawie Polskiego Bonu Turystycznego

Dziennikarz , 27 lipca 2020

Uruchomiono infolinię dotyczącą Polskiego Bonu Turystycznego – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Pod numerem 22 11 22 111 odpowiedzi na pytania znajdą zarówno beneficjenci programu jak i podmioty turystyczne, u których będzie można płacić bonem.

Konsultanci podpowiedzą kto i w jaki sposób będzie mógł skorzystać z bonu oraz co zrobić by go aktywować. Przedstawiciele branży turystycznej mogą natomiast dowiedzieć się w jaki sposób rozliczać się za pomocą bonu i gdzie mogą sprawdzić stan swoich rozliczeń. Obsługa bonu będzie odbywać się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. W panelu bocznym działa już zakładka dla podmiotów turystycznych, a z początkiem sierpnia zostanie udostępniona zakładka dla osób korzystających z bonu. Będzie go można aktywować w dowolnym momencie – na przykład na kilka dni przed planowanymi wakacjami – po podaniu danych kontaktowych. By zapłacić bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną trzeba będzie podać numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny.
Z infolinii można korzystać przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia. Numer to 22 11 22 111, można go znaleźć na internetowej stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist