W Wejherowie będą mówić o edukacji międzykulturowej

Dziennikarz , 14 czerwca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 14.06.2019 11:55

Etniczność i międzynarodowość w edukacji międzykulturowej będzie tematem spotkania praktyków i naukowców w Wejherowie. Konferencja odbędzie się w najbliższy poniedziałek i wtorek – w muzeum oraz w dwujęzycznej podstawówce Naja Szkòła.

– Naukowcy i nauczyciele – praktycy z Polski, Czech i Niemiec będą dyskutować jaki wpływ ma poczucie tożsamości na edukację języka i kultury mniejszości etnicznych i narodowych – mówiła w programie Dzień Dobry Kaszuby dr Adela Kożyczkowska z Uniwersytetu Gdańskiego.

Dyskusje w wejherowskim muzeum i dwujęzycznej podstawówce Naja Szkòła mają charakter zamknięty, ich pokłosiem będzie książka. Można natomiast wziąć udział w benefisie dr hab Kazimierza Kossak-Główczewskiego. Jego uhonorowanie jest jednym z celów konferencji:

Benefis odbędzie się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, 17 czerwca o 17.00. Całej rozmowy z dr Adelą Kożyczkowską można posłuchać na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: