Etnofilologia Kaszubska wraca po przerwie na UG

Dziennikarz , 19 marca 2019

Zeszłoroczna rekrutacja zakończyła się niepowodzeniem, bo zgłosiło się zbyt mało chętnych. Kierunek nie był jednak zlikwidowany a zawieszony – przypomniał prof. Arnold Kłonczyński, prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Gdańskiego.

W rozmowie z Dominikiem Lewickim podkreślił, że warunki rekrutacji poznamy w przyszłym miesiącu. Na decyzję o utrzymanie kaszubskiego kierunku wpłynęły rozmowy z przedstawicielami środowisk kaszubskich. Profesor Kłonczyński podkreślał też duży wkład marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka i jego zapewnienie o pomocy w promocji etnofilologii kaszubskiej. Na etnofilologii kaszubskiej kształcą się nauczyciele, dziennikarze, animatorzy kultury. Na jakich warunkach i kiedy ruszy rekrutacja – senat uczelni ogłosi w kwietniu.

A my z wykładowcami porozmawiamy jeszcze na naszej antenie w następnej godzinie. Na dniu otwartym Uniwersytetu Gdańskiego jest Dominik Lewicki.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: