Etnofilologia kaszubska jest dzisiaj promowana na UG

Dziennikarz , 19 marca 2019

Na Uniwersytecie Gdańskim rozpoczęły się dwudniowe Targi Akademia, a my zwracamy dziś uwagę maturzystów na etnofilologię kaszubską.

Na dniach otwartych uczelnia prezentuje swoją ofertę edukacyjną – w tym unikatowy kierunek poświęcony językowi kaszubskiemu. Jest też perspektywiczny – powiedziała nam pierwsza absolwentka Paulina Węsierska. Dziś jest nauczycielką w szkole w Trójmieście, kieruje też Kaszubskim Zespołem Pieśni i Tańca Sierakowice. Jak mówi – etnofilologia kaszubska była strzałem w dziesiątkę, choć początkowo nie była jej faworytką. Dzięki kaszubskiemu wykształceniu wsparcie w Paulinie znalazła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach.

Targi Akademia na Uniwersytecie Gdańskim potrwają do jutra, ale program warsztatów i spotkań na etnofilologii kaszubskiej jest tylko dziś – w Dzień Jedności Kaszubów. Relacjonować go będzie Dominik Lewicki. Kwadrans po 11:00 jego gościem będzie prof. Arnold Kłonczyński w rozmowie o przyszłości unikatowego kierunku. Jeszcze w tej godzinie będzie można też posłuchać wywiadu z Pauliną Węsierską.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: