Gdynia wesprze przedsiębiorców

Dziennikarz , 19 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 19.03.2020 08:55

Gdynia pomoże lokalnym przedsiębiorcom poszkodowanym przez trwającą pandemię koronawirusa. Oprócz własnych działań pracuje też nad sugestiami dla rządu.

Nie czekając na pakiet centralny samorząd zwolnił z płacenia czynszu najemców lokali należących do gminy. Chodzi o prowadzących działalność działalność objętą zakazem wynikającym z rozporządzenia o zagrożeniu epidemicznym. Czynsz zawieszany jest na ten okres. Ponadto przedsiębiorcom objętym zakazem odroczono płatność lokalnych podatków za okres od marca do czerwca.

– Od początku pandemii pracujemy nad rozwiązaniami dla biznesu – mówi wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka-Spychała.

W szczególnym kontakcie samorząd jest z firmami związanymi z branżą turystyczną, która najmocniej ucierpiała:

By skorzystać z płacenia czynszu i podatków lokalnych przedsiębiorcy muszą złożyć wniosek – innej możliwości nie przewiduje prawo. Prezydent Gdyni w otwartym liście zapewnił, że wnioski te – po weryfikacji danych o rodzaju działalności – będą rozpatrywane pozytywnie. W wyjątkowych wypadkach będzie też podejmował indywidualne decyzje o umorzeniu należności podatkowych.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: