Ograniczenia w kursowaniu pociągów na trasie PKM

Dziennikarz , 19 marca 2020

Pomorska Kolej Metropolitalna (PKM). Stacja Gdańsk Port Lotniczy
Klëka Radia Kaszëbë 19.03.2020 08:55

Pociągi na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej od dziś pojadą rzadziej, a także z Trójmiasta stronę Tczewa i Malborka. Zmiany wprowadzono, bo w związku z panującą epidemią koronawirusa w regionalnych pociągach na Pomorzu jest mniej pasażerów.

Na linii PKM w niektórych pociągach liczba pasażerów zmniejszyła się nawet o 90 procent. Łącznie zawieszonych zostanie 21 pociągów, głównie na odcinku aglomeracyjnym. Zmieni się też tabor na niektórych połączeniach – zamiast podwójnych składów pojedzie pojedynczy szynobus.

– Oprócz PKMki ograniczenia w kursowaniu pociągów dotyczą także linii z Trójmiasta do Tczewa i Malborka – mówi Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Zmieniony rozkład będzie obowiązywać do 27 marca. Zmiany w częstotliwości kursowania pociągów wprowadziła też SKM, a według sobotniego rozkładu jeżdżą pojazdy komunikacji miejskiej w Gdańsku, Gdyni i Wejherowie. Ograniczenia w kursowaniu wprowadziła też PKP Intercity – od dzisiaj nie jeżdżą między innymi pociągi TLK: Doker, Powiśle, Kociewie i Stoczniowiec.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *



The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: