GUS przypomina – za tydzień obowiązkowy spis rolny

Dziennikarz , 24 sierpnia 2020

Za tydzień rozpocznie się Spis Rolny. Tak jak Powszechny jest obowiązkowy, ale dotyczy tylko właścicieli gospodarstw rolnych.

Główny Urząd Statystyczny wysłał do każdego z nich list. Przypomina w nim, że główną metodą zbierania danych będzie samospis internetowy. By wypełnić ankietę trzeba będzie się zalogować za pomocą profilu zaufanego lub korzystając z danych, które przesłano w korespondencji. Pytania będą dotyczyć przede wszystkim właściciela oraz samego gospodarstwa – mówił na naszej antenie Zbigniew Pietrzak – rzecznik Urzędu Statystycznego w Gdańsku. Ostatni spis rolny przeprowadzono 10 lat temu, a od tamtej pory dużo się zmieniło. Jak dodaje Zbigniew Pietrzak: – planowanie wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej wymaga wiedzy na temat obecnego stanu rolnictwa w poszczególnych krajach. Najważniejsze jest to, że spis rolny jest obowiązkowy, a informacji możemy udzielić przez internet. Spis Rolny rozpocznie się 01 września i potrwa do końca listopada. Rozmowy z naszym gościem posłuchacie na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: