„Jest konieczna, byśmy mogli zrealizować projekty za około 1 mld 300 mln zł” – mówi Joanna Bogdziewicz-Wróblewska o powstającej Strategii Rozwoju Ponadlokalnego

Dziennikarz , 11 lipca 2023

Klëka Radia Kaszëbë, 11.07.2023, 14:55

Chodzi o nowy plan działań dla 61 samorządów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Jak mówiła na naszej antenie jego koordynator ds. strategii – duże miasta mogą generować rozwój w promieniu 300 km. Dzięki poprzedniej strategii m.in. powstały 24 węzły przesiadkowe, wybudowano 100 km dróg rowerowych, utworzono Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie. Lepsza organizacja transportu i poprawa dostępu do usług medycznych to także cele na kolejnych 7 lat. Podobnie jak m.in. tworzenie klimatu do rozwoju firm. Jak to osiągnąć? Można podpowiedzieć w ogłoszonych konsultacjach. Swoją opinię można wyrazić podczas spotkania, które 14 lipca odbędzie się on-line. Link do formularza zgłoszeniowego znajdziecie na stronie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Tam też dostępna jest ankieta do wypełnienia.

Rozmowy posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: