fot. UMWP
Klëka Radia Kaszëbë 11.03.2024, 14:55

Z Kartuz do Gdańska można już podróżować koleją przez Starą Piłę i Kokoszki

Na trasie tzw. bajpasu kartuskiego uruchomiono sześć par pociągów.
Pierwszy wyruszył dziś o 6.22. Jednym z pasażerów był burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński. Jak podkreślał – to trasa ważna, bo gminie nie grozi już utrata dostępu do kolei podczas przebudowy linii nr 201 Kościerzyna – Gdynia. Bajpas powstał dzięki zaangażowaniu Polskich Linii Kolejowych i samorządowej spółki Pomorska Kolej Metropolitalna. Kluczowa dla transportu w obszarze metropolitalnym inwestycja kosztowała łącznie ponad 150 mln zł. – Miała być kolejowym objazdem, ale połączenia uruchomiliśmy już na stałe – deklaruje pomorski marszałek Mieczysław Struk.

Rozkład jest tak ułożony, by usprawnić dojazd do pracy czy szkół w Trójmieście. Pociągi kończą bieg na stacji Gdańsk Wrzeszcz, ale są też dwa składy jadące do stacji Gdańsk Główny. Dodam, że w gminie Żukowo od dziś jest też nowa linia autobusowa z rozkładem dopasowanym do pociągów. Połączyła Babi dół – Skrzeszewo – Przyjaźń i Niestępowo z dworcem Stara Piła.

fot. UMWP

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: