Kaszubskie wiersze, opowiadania i reportaże inspirowane obrazami zebrano w nowym wydawnictwie „Òbrazã i słowã”

Dziennikarz , 25 lipca 2023

fot. Radio Kaszëbë
Klëka Radia Kaszëbë, 25.07.2023, 08:55

Takiej  książki malarsko-literackiej po kaszubsku jeszcze nie było – mówi Dariusz Majkowski o nowym zbiorku wierszy, opowiadań i reportaży.

Powstały w języku kaszubskim, ale nie to jest w nich niezwykłe. Inspiracją do ich napisania były obrazy Alicji Serkowskiej. – Takie wydawnictwa są popularne w Stanach Zjednoczonych, stąd pomysł – wyjaśniał na naszej antenie redaktor książki “Òbrazã i słowã”. Ta książka to właściwie przegląd kaszubskiej literatury – podsumowuje Dariusz Majkowski. Autorzy sięgnęli po różne gatunki literackie, od fantasy do opowiadań dla dzieci. – Redaktor dał nam tylko jedną wskazówkę – mówi Piotr Dziekanowski. Powiedział, jak długi ma być tekst.

Książkę “Òbrazã i słowã. Kaszëbskô we wiérztach, òpòwiôdaniach, repòrtażach i malënkach” wydało Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Stowarzyszenie Mòje Stronë. Pomogło w tym unijne dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: