Szkolenia pracowników SKM o komunikacji bez barier

Dziennikarz , 22 października 2021

Foto: UM w Gdyni
Klëka Radia Kaszëbë 25.10.2021, 07:55

Szkolenia pracowników i modernizacje peronów – to sposób na poprawę dostępności kolejek SKM w Gdyni dla osób z niepełnosprawnością.

Szkolenia z dobrych praktyk właśnie są prowadzone w ramach porozumienia między Urzędem Miasta Gdyni a PKP Szybką Koleją Miejską w Trójmieście. To część gdyńskiej polityki „Miasta bez barier”, czyli miejsca dostępnego dla wszystkich. – Zajęcia mają pomóc pracownikom SKM zrozumieć potrzeby różnorodnych pasażerów – mówi Anna Dobkowska z Referatu ds. Osób z niepełnosprawnością Urzędu Miasta Gdyni. Szkolenia są jednym ze sposobów poprawy dostępności kolejowej. Drugim są modernizacje prowadzone przez SKM. – Chodzi m.in. o zmniejszenie odstępu między pociągiem a krawędzią peronu – mówi rzecznik prasowy PKP SKM Trójmiasto Tomasz Złotoś.

Jak informuje rzecznik SKM ostatnio wyremontowano i przystosowano do obsługi osób z niepełnosprawnością przystanki w Redłowie i Chyloni. W Gdyni na modernizację oczekują te w Orłowie, Grabówku i Leszczynkach.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: