Koncert zespołu HAWK w Lęborku | 1.02

Dziennikarz , 3 stycznia 2019

Blues we „Fregacie” – koncert zespołu HAWK Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert bluesowy w wykonaniu grupy „HAWK”. To wydarzenie muzyczne odbędzie się w piątek, 1 lutego 2019 roku, w Kinie „Fregata” przy ulicy Gdańskiej 12 w Lęborku. Początek o godzinie 19:00. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Zespół HAWK postał w 2016 roku z inicjatywy Wiesława Karpika i od tamtej pory zagrał kilkadziesiąt koncertów m.in. jako support zespołu Cree. W repertuarze grupy znajdują się znane piosenki rockowe oraz bluesowe takich wykonawców jak: Eric Clapton, Tadeusz Nalepa, Dżem czy Gary Moore.

Zespół HAWK:
Henryk Gutowski, gitara
Przygodę z muzyką zaczynał w latach siedemdziesiątych m.in. w klubie Antyk w Lęborku oraz w klubach studenckich Trójmiasta. Najchętniej gra muzykę bluesową, rockową oraz wszelkie gatunki, w których improwizacja odgrywa znaczącą rolę.
Andrzej Jaryczewski, bas
W latach 70 tych grał w takich zespołach jak Grupa Basowa Gramine, Kapitan Nemo oraz współpracował z Markiem Jackowskim. Lata 80 te i 90 to głwnie wyjazdy za granicę z własnym zespołem Rotor. Od 1997 rozpoczął działalność we własnym studio nagrań. Do tej pory bierze udział w różnych projektach muzycznych wraz ze znajomymi (Zbigniew Ładysz, Hawk) oraz brata (Krzysztof Jaryczewski).
Wiesław Karpik, perkusja
Gra na perkusji od 45 lat, na arenie krajowej i międzynarodowej. Współzałożyciel zespołów blues rockowych Hawk, Dyliżans oraz prowadzący lęborską grupę perkusyjną Tremolo. Prowadzi szkółkę perkusyjną w LCK Fregata.
Karol Ratowicz, gitara, wokal

Foto: Piotr Boniaszczuk


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: