Konkurs „Piękna Wieś Pomorska” nie będzie odwołany

Dziennikarz , 12 maja 2020

Klëka Radia Kaszëbë 13.05.2020 08:55

Konkurs „Piękna Wieś Pomorska 2020” na pewno się odbędzie. W Urzędzie Marszałkowskim zdecydowano, że nieznacznie zmieniona zostanie jego formuła.

Będzie to jeden z nielicznych konkursów tej wiosny, którego przeprowadzenia nie pokrzyżuje stan epidemii. Wydłużone zostaną eliminacje gminne i powiatowe, a w finale komisja będzie oceniać na podstawie zdjęć i opisów, a nie osobistej wizytacji. Zmian nie będzie w kategoriach – to tradycyjnie wsie i zagrody.

– Pierwsze gminy już przyjmują zgłoszenia, ten etap zamiast do 5 czerwca potrwa do końca miesiąca – mówi Krzysztof Pałkowski z Departamentu Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

W konkursie nie mogą brać udziału wsie będące siedzibą gminy, oraz te który wygrywały w ciągu ostatnich 10 lat. Konkurs ten nie tylko upiększa wsie, ale też integruje środowisko – dodaje Regina Kleina z kartuskiego Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego.

Zwycięzców poznamy do końca października. Najpiękniejsza, pomorska wieś – oprócz satysfakcji – może liczyć na 30 tysięcy złotych nagrody, zaś zagroda na 5 tysięcy zł.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: