Książnica prof. Gerarda Labudy w Wejherowie z prestiżowymi wyróżnieniami

Dziennikarz , 28 września 2021

Klëka Radia Kaszëbë 28.09.2021, 08:55

Książnica profesora Gerarda Labudy w Wejherowie doceniona w dwóch ogólnopolskich konkursach. Zauważono w nich zarówno pracę muzealników jak też sposób zaprojektowania i wykonania siedziby.

Inwestycję doceniono w prestiżowym konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. W kategorii „Nowoczesne biblioteki – sanktuaria kultury” zdobyła wyróżnienie za adaptację zabytkowego budynku i połączenie go z nowym skrzydłem. – Przyznawano też statuetki, więc można powiedzieć że zdobyliśmy drugie miejsce – mówi starosta powiatu wejherowskiego Gabriela Lisius. Inwestycję dodatkowo docenił Związek Powiatów Polskich przyznając własną nagrodę. Natomiast wystawę stałą w wejherowskiej Książnicy wyróżniono w konkursie „Sybilla Wydarzenie Muzealne Roku 2020” organizowanym przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Jak opisuje jeden z kustoszy – to ekspozycja wyjątkowa, bo łączy opowieść o życiu i twórczości wybitnego mediewisty oraz o historii Kaszubów.

Na wystawie można porównać, jak o swojej historii pisali Kaszubi i jak robili to inni. Książnicę otwarto rok temu po sąsiedzku z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie. Jest częścią struktury tej placówki.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: