Ma być bezpieczniej na Drodze Chłapowskiej we Władysławowie

Dziennikarz , 26 września 2023

fot. Urząd Miejski we Władysławowie
Klëka Radia Kaszëbë, 26.09.2023, 06:55

We Władysławowie skończy się slalom dla pieszych na Drodze Chłapowskiej. Nie będą musieli lawirować między drzewami na poboczu, gdy gmina wybuduje brakujący chodnik.

Samorząd pozyskał na ten cel 2 mln 700 tysięcy zł z budżetu państwa, z puli dla terenów po byłych PGR-ach. I właśnie do budynków byłego Państwowego Gospodarstwa Rolnego powstanie ciąg pieszo-rowerowy. – A od ronda także nowa nawierzchnia jezdni – zapowiada burmistrz Władysławowa Roman Kużel.Droga Chłapowska pełni rolę “małej obwodnicy” Władysławowa. Jezdnia jest wąska, ale można ją tylko remontować – opisuje burmistrz. Jak wyjaśnia – nie można jej poszerzyć, bo nie można wyciąć drzew.

Kiedy remont? Najszybciej jak się da – odpowiada burmistrz Władysławowa. Najpierw musi powstać dokumentacja techniczna drugiego odcinka. Przypomnę, że dotąd wybudowano chodnik od wojewódzkiej 216 do ulicy Swarzewskiej, a nowy asfalt położono kawałek dalej, do ronda z drogą w kierunku Łebcza. W planach jest przebudowa ostatniego odcinka przy granicy z Chłapowem.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: