Meldują gotowość na przyjęcie „podwójnego rocznika”

Dziennikarz , 7 marca 2019

Samorządy przygotowują się na przyjęcie tzw. podwójnego rocznika. Gotowość przyjęcia wszystkich chętnych deklarują w powiecie kościerskim.

W kartuskim podobnie, ale zapowiadają wydłużenie godzin, w których prowadzone są zajęcia. Od września do szkół średnich pójdą uczniowie ósmych klas podstawówek i trzecich klas likwidowanych gimnazjów. To oznacza, że do liceów, techników i szkół branżowych ustawią się kolejki. W kościerskim starostwie powiatowym zapewniają, że dla wszystkich wystarczy miejsca – dokładnie dla 784 gimnazjalistów i 880 absolwentów ósmej klasy, mówi wicestarosta Piotr Laska. Za to w powiecie kartuskim rozważają wydłużenie lekcji. Jednak nie powinno to mieć wpływu na organizację zajęć – mówi starosta Bogdan Łapa. W powiecie wejherowskim przygotowują się na dwukrotnie większą liczbę uczniów – czyli około 3,5 tys. Dodatkowe miejsce znajdzie się modernizacji bazy szkolnictwa zawodowego oraz trwającej rozbudowie zespołu szkół w Redzie i liceum w Rumi.

Klëka Radia Kaszëbë, 07.03.2019 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: