Na 15 czerwca przesunięto termin ubiegania się o płatność dobrostanową

Dziennikarz , 11 maja 2020

Jest więcej czasu na składanie wniosków w ramach działania „Dobrostan zwierząt” – informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Termin przesunięto na 15 czerwca.

Ten nowy rodzaj wsparcia z PROW 2014-20 przeznaczony jest dla hodowców krów i świń. Ma rekompensować im dodatkowo poniesione koszty i utracone dochody w wyniku wprowadzenia praktyk hodowlanych związanych z podwyższonym dobrostanem zwierząt.

Chodzi o zwiększenie powierzchni bytowej przypadającej na jedno zwierzę o co najmniej 20 proc. w stosunku do wymaganej obecnie minimalnej powierzchni lub przez zorganizowanie zwierzętom dostępu do pastwiska czy wybiegu.
Nabór odbywa się drogą elektroniczną, za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus, na wspólnym formularzu wniosku dla płatności bezpośrednich i obszarowych.

Wniosek może być także złożony po 15 czerwca, ale za każdy, roboczy dzień opóźnienia należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1 procent. Ostateczny termin ubiegania się o płatności dobrostanowe upływa 10 lipca.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: