Regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego na Zalewie Wiślanym

Dziennikarz , 24 maja 2024

fot. PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë 24.05.2024, 07:55

Na Zalewie Wiślanym hartowały się żeglarskie charaktery. W drugiej części regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego rywalizowała młodzież i dzieci w klasach 420, Cadet i L’Equipe

Po pierwszych dwóch dniach ze znakomitymi warunkami do żeglowania przyszło ochłodzenie, a wiatr osiągał prędkość nawet do 25 węzłów. Na taką okazję jednak czekali bracia Jeremi i January Szczukowscy z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Odebrali zwycięstwo liderom w klasie 420, czyli Janowi Zamojskiemu i Odze Wietek z Gdyni. We wszystkich trzech klasach rywalizowano nie tylko o medale, ale stawką były też wewnętrzne eliminacje do mistrzostw świata.

Dziś rozpoczyna się trzecia część regat, w których będzie się ścigać 460 żeglarek i żeglarzy w klasach olimpijskich i nieolimpijskich. Będą to: 49er, 49erFX, 29er, ILCA 4, ILCA 6, ILCA 7, iQFoil, Techno, Europa, Finn, OK Dinghy i Hobie Cat 16.

fot. PZŻ

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: