Nabory wniosków rozpoczną się 31 marca – zapowiada ARiMR

Dziennikarz , 19 marca 2021

O premie dla młodych rolników i na restrukturyzację małych gospodarstw – nabory wniosków rozpoczną się ostatniego dnia marca. Terminy ogłosiła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Od 31 marca o dofinansowanie będą mogli wystąpić rolnicy przed 40. By otrzymać 150 tys zł premii trzeba mieć biznesplan. Pieniądze należy w całości przeznaczyć na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów rolnych. Minimum 70% premii należy zainwestować w środki trwałe. Drugi nabór wniosków, także od 31 marca, będzie dotyczył wsparcia na „Restrukturyzację małych gospodarstw”. Można pozyskać na ten cel 60 tys. zł bezzwrotnej premii. Na inwestycje w środki trwałe należy wydać co najmniej 80% wsparcia – m.in. na budowę lub remont budynków, zakładanie sadów czy kupno nowych maszyn, gruntów albo stada podstawowego.

Oba nabory potrwają od 31 marca do 29 maja. Wnioski będzie przyjmować Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: