Nie będzie kwietniowej akcji “żonkil”, ale hospicja liczą na naszą pamięć i wsparcie

Dziennikarz , 9 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 09.04.2020 10:55

W tym roku nie będzie kwietniowej akcji promującej opiekę paliatywną, ale hospicja liczą na dalsze, życzliwe wsparcie darczyńców.

Pomorskie placówki na wiosnę łączyły siły w Polach Nadziei by przypominać o potrzebach osób terminalnie chorych, a wolontariusze zbierali datki i rozdawali żonkile. W związku z obostrzeniami podczas epidemii zbiórkę przeniesiono do internetu.
Jak mówiła na naszej antenie dyrektor Hospicjum w Pucku Anna Jochim – Labuda – w tym trudnym czasie potrzeby placówek nie maleją.

W związku z zaostrzonym rygorem sanitarnym działalność hospicjum mocno podrożała. Placówkę trzeba stale doposażać w płyny dezynfekcyjne i inne środki higieny, na które także w Pucku czekają z otwartymi rękoma. Dla pacjentów miłym gestem jest nawet zakup jedzenia z restauracji szybkiej obsługi.

W Puckim hospicjum po świętach rozpocznie się ostatni etap rozbudowy jego siedziby. Przybędzie tam 6 kolejnych sal dla 11 pacjentów. Chcących pomóc odsyłam do strony internetowej Hospicjum im. Ojca Pio w Pucku., rozmowy z jego dyrektor posłuchacie na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: