Nowe przedszkole w Łebczu

Dziennikarz , 6 czerwca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 06.06.2019 07:55

Dobra informacja dla rodziców najmłodszych dzieci. W Łebczu, w gminie Puck otwarto nowe niepubliczne przedszkole dla ponad 60 dzieci.

Przedszkole „Kubuś Puchatek“ powstało w zupełnie nowym budynku przy ulicy Puckiej. Przed wejściem do obiektu jest duży parking, a za budynkiem plac zabaw. Jak tłumaczy dyrektorka placówki Marzena Wyrwał – inwestycja kosztowała blisko milion złotych, ale biorąc pod uwagę kolejkę oczekujących na miejsce w przedszkolu, budowa była uzasadniona. Do “Kubusia Puchatka” będą uczęszczać dzieci nie tylko z Łebcza. Jak dodaje dyrektorka Marzena Wyrwał – na liście przedszkolaków są m. in. najmłodsi mieszkańcy gmin: Władysławowo, Krokowa, Jastarnia oraz miasta Puck. Mimo tego, że placówka jest prywatna, opieka nad pociechami będzie dotowana z urzędu gminy. Jak wyjaśnia wójt Tadeusz Puszkarczuk, comiesięczna dotacja przekazywana przez samorząd wyniesie na dziś prawie 25 tys zł. Przedszkole “Kubuś Puchatek” w Łebczu pomieści 63 dzieci. Po oficjalnym otwarciu w środę, dziś rano przyszła pora na pierwsze zajęcia. Nadal są wolne miejsca, więc dzieci można jeszcze zapisywać. Wystarczy skontaktować się z dyrekcją placówki.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: