Nowe przepisy i Wojskowe Centra Rekrutacji mają ułatwić zaciąganie się do Wojsk Obrony Terytorialnej

Dziennikarz , 22 lutego 2021

Klëka Radia Kaszëbë 22.02.2021  08:55

Łatwiej wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej. Obowiązują już przepisy upraszczające procedurę rekrutacji – zwłaszcza kandydatom z orzeczoną już zdolnością do czynnej służby wojskowej.

Do tej pory każdy kandydat do „terytorialsów” musiał stanąć przed dodatkową komisją lekarską. Z tego obowiązku są teraz zwolnione osoby mające już tzw. kategorię zdolności do czynnej służby wojskowej. Wszyscy ochotnicy muszą przejść jedynie badania psychologiczne. Do skrócenia naboru ma też się przyczynić działalność tak zwanych WCR, czyli Wojskowych Centrów Rekrutacji. Kandydat do terytorialnej służby wojskowej maksymalnie przez 1 dzień odbędzie w nich rozmowę kwalifikacyjną i z psychologiem oraz będzie zbadany przez komisję lekarską. Centra takie od września ubiegłego roku powoływane są na terenie kraju, w miejscach gdzie występuje duże zainteresowanie służbą wojskową. Powstają przy Wojskowych Komendach Uzupełnień. Przypomnę, że 7. Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej przeprowadzi w tym roku w sumie 9 naborów.

Zaciągnąć się można na cztery sposoby – osobiście w WKU, złożyć wniosek przez internet przez ePUAP bądź Portal Rekrutacyjny Wojska Polskiego albo skorzystać z pomocy rekrutera Wojsk Obrony Terytorialnej.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: