„Informator dla osób z niepełnosprawnością” przygotowany przez ZUS i PFRON

Dziennikarz , 20 maja 2021

Klëka Radia Kaszëbë 20.05.2021 08:55

Zebrano w nim informacje przydatne dla osób z niepełnosprawnością. Nową edycję Informatora przygotował Zakład Ubezpieczeń Społecznych przy współpracy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W publikacji przybliżono m.in. zasady przyznawania rent, przebieg orzecznictwa lekarskiego, warunki rehabilitacji leczniczej prowadzonej przez ZUS i uprawnienia pracownicze. Opisano w nim także pomoc, jaką z PFRON mogą otrzymać osoby z niepełnosprawnością oraz pracodawcy, którzy ich zatrudniają. Omówione zostały zasady ubiegania się o tego rodzaju wsparcie, warunki jego udzielenia i niezbędne dokumenty. Wyjaśniono też jak złożyć wniosek o dofinansowanie przez internet – służy temu System Obsługi Wsparcia finansowanego przez PFRON.

„Informator dla osób z niepełnosprawnością” jest dostępny bezpłatnie na stronach PRFON oraz ZUS w zakładce Lekarze – Publikacje.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: