Orszak Trzech Króli blisko w 30 miejscowościach naszego województwa

Dziennikarz , 5 stycznia 2023

Klëka Radia Kaszëbë 5.01.2022,6:55

W Gdyni ostatnie przygotowania do Orszaku Trzech Króli. To jedna z blisko trzydziestu miejscowości w naszym województwie, które włączyły się w organizację największych Jasełek.

Nad tym, by uroczystość Objawienia Pańskiego była radosna i bezpieczna, w Gdyni będzie czuwać blisko 200 osób. – To ochotnicy z parafii, środowisk szkolnych, harcerze oraz wolontariusze gdyńskich hospicjów – opisuje Jarosław Szydłak ze Stowarzyszenia “Katolicke Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku”. Orszak wraca do tradycyjnej formuły po dwuletniej przerwie związanej z pandemią.W tym roku nowością będą inscenizacje z udziałem aktorów Teatru Miejskiego w Gdyni. Świętowanie rozpocznie się jutro o 11.00 uroczystą mszą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Oprócz Gdyni Orszaki Trzech Króli przejdą też jutro m.in. w Gdańsku, Chojnicach, Kartuzach, Kielnie, Kołczygłowach, Konarzynach Linii, Lipuszu, Łebie, Pelplinie, Rumi, Sierakowicach, Słupsku, Tczewie, Żelistrzewie i Żukowie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: