Pokaz Gołębi Rasowych w Nowej Wsi Lęborskiej przeniesiony na połowę lutego

Dziennikarz , 23 stycznia 2023

fot. GOK w Nowej Wsi Lęborskiej
Klëka Radia Kaszëbë, 23.01.2023, 14:55

Na przeszkodzie stanęła ptasia grypa.

Pocałowali klamkę ci, którzy przyjechali do Nowej Wsi Lęborskiej na Pokaz Gołębi Rasowych i Drobiu Rasowego. Imprezę odwołano z powodu ptasiej grypy. Jak informowaliśmy także na naszej antenie, pokaz miał się odbyć w ubiegły weekend. Jednak tuż przed rozpoczęciem odnotowano kilka przypadków ptasiego wirusa w sąsiednim powiecie słupskim. – W takich przypadkach wojewoda wydaje decyzję o zachowaniu środków ostrożności – przeprasza organizator wydarzenia, Krzysztof Pruszak.

Pokaz przesunięto na połowę lutego, ale w zmienionej formule. Rasowe gołębie będzie można podziwiać jedynie na fotografiach.

Strefa zagrożona pojawieniem się wirusa ptasiej grypy obejmuje już większą część naszego województwa. Oprócz powiatów: lęborskiego i słupskiego obejmuje też: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, wejherowski, sztumski i gdański. Obostrzenia obowiązują do końca marca.

fot. GOK w Nowej Wsi Lęborskiej

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: