Polskie Linie Kolejowe apelują o rozwagę na przejazdach kolejowych

Dziennikarz , 24 czerwca 2024

fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Klëka Radia Kaszëbë 24.06.2024, 6:55

Czerwone światło oznacza STOP także na przejeździe kolejowym – przypominano w Kartuzach. To jedno z miast, w których Polskie Linie Kolejowe zainaugurowały wakacyjną, ogólnopolską akcję prewencyjną

Ulotki przechodniom, rowerzystom i kierowcom rozdawały też młode mieszkanki powiatu kartuskiego. Przypominały m.in. o żółtych naklejkach z numerem skrzyżowania i telefonami do służb. Przez sześć lat żółte naklejki pomogły 37 tysięcy razy w szybkim informowaniu o niebezpiecznym zdarzeniu na przejeździe. Gdy auto utknie między rogatkami można też zdemontować jedno z ramion dzięki wyposażeniu ich w tzw. bezpieczniki.

Akcja informacyjna będzie kontynuowana w wakacyjne piątki. Jak podaje Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP PLK, liczba wypadków na przejazdach maleje, choć wzrasta ruch pociągów i aut. Jednak w ubiegłym roku w naszym województwie w sześciu zdarzeniach zginęły 4 osoby, a trzy zostały ranne.

fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: