Pomorscy policjanci przeprowadzą kaskadowe pomiary prędkości

Dziennikarz , 7 stycznia 2020

Pomorscy policjanci przeprowadzą dziś działania pod hasłem „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest m.in. zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.

Taktyka pomiaru kaskadowego ma przypominać kierującym, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas. Zdarza się, że kierowca gwałtownie przyspiesza po minięciu masztu z fotoradarem lub patrolu z ręcznym miernikiem prędkości. Punkty kontroli mogą być wyznaczone w nieznacznej odległości od siebie. W działaniach wezmą także udział pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory oraz funkcjonariusze należący do grupy SPEED.

Nadmierna prędkość nieustannie jest najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Ma ona również duży wpływ na poniesione obrażenia. Policja apeluje o jazdę zgodną z przepisami. Przypomina też, że bardzo często do wypadków dochodzi podczas sprzyjających warunków atmosferycznych. Sucha nawierzchnia, prosta droga oraz dobra widoczność powodują, że kierowcy przeceniają swoje umiejętności i rozwijają dużą prędkość.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: